Yaya Güvenliğine Yönelik Görsel Uygulamalar Arttırıldı

Eklenme Tarihi: 10.01.2020 17:25:04

Belediyemiz Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü; trafikte öğrencilerin ve yayaların güvenliğini sağlamak, trafik kazalarını önlemek ve düzenli bir trafik akışının sağlanması için "Önce Yaya Güvenliği" prensibiyle hizmet vermeye devam ediyor.

Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Siirt Merkez'inde ihtiyaç duyulan  yollarda toplam 20 adet yaya geçidi yapıldığını, 17 yaya geçidinde ise "Önce Yaya" görseli çalışması yapıldığı belirtildi. Ayrıca okulların önüne, sürücülerin ve yayaların görebileceği toplam 50 okul geçidi yapıldını belirten yetkililer, okul önündeki şeritlere ve çizgilerin önüne de 40 adet "Önce Yaya" görseli uygulaması yapıldığı ifade edildi.

Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından; vatandaşların talebi üzerine ve ihtiyaç duyulan noktalara, trafiği düzenlemek, araçlara yön vermek amacıyla 500 adet duba montajı gerçekleştirdi.  Ayrıca, yaya yoğunluğunun ve yol yapısının hız yapmaya elverişli olduğu yollarda önleyici ve tedbir amaçlı 30 adet hız kesici kasis yapıldığı belirtildi.

Vatandaşlara, rahat ve güvenilir bir ulaşım imkanının sağlanması için 7 adet yolcu bekleme durağı yapılarak yayalar için daha güvenli yollar ve araç trafiğinin düzeni için çalışmaların devam edeceği bildirildi.

Sayfayı Paylaş
Gizle
Berivan Helen IŞIK
Eş Başkan
Peymandara TURHAN
Eş Başkan