Belediye Zabıta Ekipleri Denetimleri Yoğunlaştırdı

Eklenme Tarihi: 08.06.2020 15:57:24

 

Siirt Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri,  yol, kaldırım işgali yapan bazı esnaf ve seyyar satıcılara yönelik denetimleri yoğunlaştırdı.

Siirt Belediyesi Zabıta ekipleri, yayalar ve engelli vatandaşların yürüme alanı olan kaldırımların bazı iş yerleri tarafından işgal edilmesinin önüne geçebilmek için esnafları tek tek gezerek denetlendi.

 Cadde ve sokaklarda vatandaşın kullanım alanı olan kaldırımları sergi alanı gibi kullanmamaları konusunda esnafları uyaran ekipler, işgaller nedeniyle kaldırımlarda ve trafikte meydana gelen aksaklıkların ortadan kaldırılması için esnafları uarılardı.

Esnafları daha sorumlu olmaya davet eden ekipler, uyarılara rağmen kaldırımların üzerinde izinsiz tezgâh, dolap vb. satış eşyası bulunduran veya kaldırım kenarlarına inşaat atığı dökenler hakkında Kabahatler Kanunu’nun 38. maddesi gereğince para cezası kesileceğini bildirildi.

Öte yandan zabıta Müdürlüğü ekipleri kaldırımlarda görüntü kirliliği yaratan, çevreyi kirleten, yol geçişlerini engelleyen, sağlığa aykırı yiyecek satma girişiminde bulunan seyyar satıcılarla yönelik denetimleri sıklaştırdı. Bazı seyyar satıcıların araçlarına el konularak, haklarında yasal işlem başlatıldı.

Zabıta denetimleri, işgaller son buluncaya kadar aralıksız devam edilecektir. Kurallara uymayanlar hakkında da yasal işlem yapılacaktır.

Sayfayı Paylaş
Gizle
Osman HACIBEKTAŞOĞLU
Belediye Başkan V.