Siirt’te Toplu Ulaşım Araçları, Yks Öğrencilerine Ücretsiz Hizmet Sağladı

Eklenme Tarihi: 29.06.2020 09:17:46

Siirt Belediyesi ait otobüslerin 27-28 Haziran Cumartesi ve Pazar günü Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’na katılan öğrencilere ücretsiz olarak hizmet verdi.

Siirt’te Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kapsamında yapılan merkezi sınava girecek öğrenci sınav giriş belgesini göstererek refakatçisi ile birlikte Siirt Belediyesine ait toplu ulaşım araçlarından 27 Haziran Cumartesi günü saat 07:00 ile 15.00 arası, 28 Haziran Pazar günü ise saat 07:00 ile 19:00 saatleri arasında öğrencilerimiz ücretsiz olarak faydalandılar.

 

YKS’na katılan öğrencilere ücretsiz olarak hizmet veren Siirt Belediyesi, Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesine Cumartesi-Pazar yaklaşık 4 bin öğrenci taşır iken, Fen Lisesi ve çevresi ve diğer okullarımıza da yaklaşık 3 bin öğrenci genelde ise yaklaşık 6-7 bin civarında öğrenci taşımacılığını gerçekleştirdiği öğrenildi. Öte yandan 3 otobüsün ise pandemi öğrencilerine tahsis edilerek, pandemi öğrencilerinin güvenli ve hijyenik şartlarına uygun olarak taşındığı öğrenildi.

 

Bu kapsamda sınav giren tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz, sınavın öğrencilerimize, ailelerine, eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Sayfayı Paylaş
Gizle
Osman HACIBEKTAŞOĞLU
Belediye Başkan V.