Siirt’te Toplu Ulaşım Araçları Yks Öğrencilerine Ücretsiz

Eklenme Tarihi: 26.06.2020 15:13:04

Siirt Belediyesi ait otobüslerin 27-28 Haziran Cumartesi ve Pazar günü Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’na katılacak olan öğrencilere ücretsiz olarak hizmet verecek.

Siirt’te Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)) kapsamında yapılacak olan merkezi sınava girecek öğrenci sınav giriş belgesini göstererek refakatçisi ile birlikte Siirt Belediyesine ait toplu ulaşım araçlarından 27 Haziran Cumartesi günü saat 07:00 ile 15.00 arası, 28 Haziran Pazar günü ise saat 07:00 ile 19:00 saatleri arasında ücretsiz olarak faydalanacak.

Vali Hacıbektaşoğlu, öğrencilerimizin Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda büyük bir başarı elde ederek ilimizin başarı çıtasını daha yükseklere taşıyacağına inandığını ifade ederek,  “Gençlerimizin güvenli, rahat ve sessiz bir ortamda sınava girmelerini sağlamak, sınav öncesi ve sonrası yaşanacak yoğunluğu ve koronavirüsün bulaşma riskini azaltmak amacıyla ilgili kurumlarımızca gerekli tüm önlemler alınmıştır. Bu vesile Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’na katılacak tüm öğrencilerimize başarılar diliyor; sınavın öğrencilerimize, ailelerine, eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Kontrollü Sosyal Hayat döneminde alınan tedbirlere tüm vatandaşların uyması gerektiğini belirten Vali Hacıbektaşoğlu, maske takılmasının zorunlu olduğunu hatırlatarak, sosyal mesafeye ve el temizliğine dikkat çekerek, kurallara uyulmasını istedi.

Sayfayı Paylaş
Gizle
Osman HACIBEKTAŞOĞLU
Belediye Başkan V.